Kategorilere Eklenebilecek Yazılar

Çevrimiçi Sosyallik: Akıllı telefonlar ve uygulamaları, içerik yönetim sistemleri, sosyal medya, teknoloji gibi paylaşımların yer aldığı kategoridir.

Çokluortam: Kitaplar, filmler, diziler, şarkılar, klipler, tiyatrolar vb. ile ilgili kırıcı eleştirilerin olmadığı bilgilerin paylaşıldığı kategoridir.

Çokluortam – Diziler:

Çokluortam – Filmler:

Çokluortam – Kitaplar:

Çokluortam – Şarkılar:

Doğaperest: Kampçılık, trekking, hayking gibi doğada gerçekleştirilen uğraşların, bu uğraşlarda kullanılan eşyaların anlatıldığı kategoridir.

Gayri Felsefi: Felsefenin değindiği konular üzerine yazarların fikirlerini paylaştığı kategoridir. Tam anlamıyla felsefe yapılması beklenmese de basit, alaycı ve/veya alıntı yazılar paylaşılamaz.

Kısa Kısa: 1-2 kısa paragrafı aşmayan ve diğer kategorilere uygun olmayan yazıların yer aldığı kategoridir.

Mesleki Aforizmalar: Yazarların kendi meslekleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduğu kategoridir. Mesleklerin ilgi alanlarıyla ilgili gelişmeler bu kategoriye eklenmelidir.

Sevgili Günlük: Günlük tarzı yazıların paylaşılabileceği kategoridir.

Sonradan Gurme: Yemek yapımı ile ilgili düşüncelerin-bilgilerin ve yemek tariflerinin paylaşıldığı kategoridir. Standart yemek tarifleri yerine füzyon mutfağı türü tariflerin verilmesi daha iyi olur.

Tanıtım: İnternet sitelerinin/blogların, diğer kategorilere uygun olmayan eşyaların, restoranların/kafelerin ya da umsu.eu’ya maddi kazanç sağlamak için yazılan yazıların bulunduğu kategoridir.

Tanıtım – Kalemlik: Kullanılan kalemler ile ilgili kullanım notlarının, tavsiyelerin yer aldığı kategoridir.

Ütopya: Thomas More’un Ütopya’sındaki gibi daha iyi bir ülke için yazarların fikirlerini anlattığı kategoridir. Diğer yazarların bu kategorideki fikirleri eleştirildiğinde kırıcı olunmamalıdır.

Diğer: Hiç bir kategoriye uymayan yazıların kaydedildiği kategoridir.